PROJEKTY 2014 rok PRZYPADki KAROLINKI R. - Natalia Okoń Rudnicka

wernisaż dnia 16.10.2014r. godz. 18.00

wystawa trwa do 31.10.2014r.

Galeria 8 Plus & Idkart zapraszają

ul. Sapieżyńska 8 Warszawa domofon 106

null

null

Natalia – wystawa „Sny Karoliny R.” - wstęp

Antoni Słonimski twierdził, że dzieci są zakałą świata. Może dlatego, że nigdy ich nie miał i sam był przez całe życie dużym, upartym i przekornym dzieckiem. Dzieci na dawnych obrazach najczęściej trwają w wymuszonych pozach, są poważne i przedwcześnie dojrzałe, słuchają starszych i nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Dzieci na obrazach nowszych bawią się, psocą, są często niewinnym i sentymentalnym dopełnieniem życia dorosłych. Tak naprawdę, zawsze grają jakąś rolę wymyśloną przez innych, niekiedy przydawane im są magiczne znaczenia i funkcje, ponieważ potrafią odczytać język Natury równie prostej i naiwnej jak one. Nieskażone cywilizacją dziecko potrafi wszystko nazwać inaczej, potrafi też dziwić się wszystkiemu, co je otacza, a jego świat jest pełen tajemniczych przygód, spotkań i wzruszeń. To ono „widzi jasno w zachwyceniu”, nawet jeżeli przygląda się jedynie pełznącemu po ścieżce ślimakowi lub ptakom na gałęzi, to ono zawsze chce zobaczyć, co jest z tyłu i co dzieje się za wysokim parawanem. Nie ma dla niego przeszkód, ponieważ jedyną przeszkodą, jaką napotykamy na co dzień, jest nasza wyobraźnia, a tej dzieci mają wręcz w nadmiarze, ponieważ dla nich każdy dzień dopiero się rozpoczyna. Pozostaje odwieczne pytanie, czy do tego wielowiekowego już konglomeratu przeświadczeń, stereotypów, kalek obrazowych można jeszcze coś dodać. Czy można na nowo, wykorzystując tradycyjne techniki malarskiego przedstawienia, powiedzieć coś ponad to, co zostało dotąd powiedziane. Patrząc na obrazy Natalii Okoń-Rudnickiej łatwo jest dojść do wniosku, że w malarstwie nadal tkwią pokłady emocji i wzruszeń, jeżeli tak to można określić, prymarnych, a ich jedynym miernikiem, obok siły talentu artysty, jest autentyczność przeżyć i wpisywanych w ukazywane sytuacje i sceny uczuć. Dotykamy tu bowiem sfery będącej w sztuce najtrudniejszą do określenia – autentyzmu, którego nie da się niczym podrobić ani zastąpić, czegoś co tak naprawdę nie podlega słownemu zapisowi i mieści się w wizualnej chmurze linii, kolorów i figuratywnych wizerunków. Dziecko na obrazach Natalii jest wprawdzie powtarzającym się zarysem, ale na pewno nie jest marionetką lub schematyczną figurką. To zapowiedź tego co się wydarzy i co już się dzieje, na razie w mikroskali pozornie nieistotnych przygód i niespodziewanych spotkań. Wokół niego roztacza się zaznaczony barwami wszechświat, którego synonimem jest matczyna dłoń, a w szerszym planie potrzeba opieki i pomocy trwającej często przez całe życie. Dzieci bowiem to nie tylko zakała świata jak chciał Słonimski, ale radość z możliwości dzielenia się sobą z kimś innym. I chociaż nie mamy żadnej gwarancji, że owo dzielenie sobą zostanie nam odpłacone, to i tak warto mieć dzieci, podobnie jak warto oglądać obrazy malowane nie tylko farbami ale i prawdziwym, matczynym uczuciem.

Prof. dr hab. Historia Sztuki Waldemar Okoń


E -MAGAZYN NA TLE SZTUKI- pierwszy internetowy magazyn o sztuce zapraszamy kliknij na link :

http://www.natlesztuki.pl/2014/10/e-magazyn-na-tle...

masz ciekawe pomysły, chcesz umieścić reklamę napisz do redakcji e-magazynu - to my wszyscy go tworzymy .


4.10.2014r. godz. 16.00 ( sobota) zapraszamy na wernisaż

Małych artystów

wystawa p.t.: " Mój pierwszy wernisaż , Widzę i czuję : Emocje"

null


Katarzyna Bułka - Matłacz

" ŚWIAT DO ODKRYCIA "

" THE WORLD TO DISCOVER"

wernisaż 18.09.2014r. godz. 18.00- 20.00

wystawa trwa do 14.10.2014r.

ul. Sapieżyńska 8 domofon 106

null

null

relacja z wystawy w Qadrans Qultury - dziękujemy redakcji: http://www.tvp.pl/warszawa/kultura/qadrans-qltury/...

dziękujemy wszystkim którzy wspierają nasze wystawy m.in.:

blog Na tle sztuki za patronat medialny

oraz portal ART IMPERIUM

a tym, co wspierają nasze działania mówimy - Dzięki !!!!

Katarzyna Bułka – Matłacz

Katarzyna Bułka Matłacz mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentką Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 1991 uzyskała tytuł magistra sztuki, a rok później, w 1992, stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.

„Będąc związanym ze sztuką od wielu lat, szukam artystów, którzy wyróżniają się oryginalnością, wspaniałą techniką i oddaniem temu co robią. Rzadko jednak znajduję artystę, który ucieleśniłby wszystkie te wartości. Katarzyna Matłacz jest taką artystką. Tu, w mojej londyńskiej galerii jest ona szczególnie kochana, ponieważ prezentuje wyjątkowy i niepowtarzalny styl i narrację. W każdej z jej rzeźb znajduje się cząstka jej duszy.Wierzę, że widząc prace Katarzyny, widzisz ją samą”.

James Corless NDD Sculpt.

Wyjątkowa relacja jaką artystka potrafi nawiązać z publicznością sprawia, że rzeźby te są doskonale przyjmowane na rynku sztuki w Polsce i na świecie, czego przykładem mogą być ostatnio zdobyte nagrody:

2012r.- Drugie Miejsce na Salonie Wielkopolskim, za rzeźbę ”Carmen”

2012r.- Nagroda Publiczności na Salonie Wielkopolskim, za rzeźbę ”Carmen”

2013r.- Pierwsza Nagroda – ZŁOTY MEDAL, na Salon d’Atuomne Coubron (Paris), za rzeźbę „Sen o Wenecji”

Bierze udział w znaczących wystawach krajowych i zagranicznych. Współpracuje z galeriami sztuki w Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Autorka wielu prestiżowych statuetek dla firm takich jak: TVN (Zwykły Bohater), TVP2, Puls Biznes (Gazele Biznesu), AXA, Rossmann, AIG, Kraft Foods, BRE Bank, Credit Suisse, PAN (Chemiczne Marzenie), Forbes i wielu innych.

Katarzyna Bułka – Matłacz

Text by James Corless NDD Sculpt.:

Having been associated with art for many years and in particular, in my

role as Gallery owner,

I am constantly looking for artists who display originality or splendid

technique

or dedication to that which they create.

Seldom do I find an artist that embodies all of those qualities. Such an

artist is Katrin Matlacz.

She is well loved here in my London gallery and she offers a particular

style

and narrative that my other sculptors do not.

It is patently obvious that a great deal of her soul is added as an

ingredient in her sculpture

and I believe that if you have seen her work, you have seen Katrin.

Biography

She lives and Works In Warsaw, She graduated In Ac Adamy of Fine Arts In Warsaw with diploma In 1991 . She obtained the scholarship from Ministry of Culture in 1992.

She got prizes in sculptures:

2012r.- The Second Prize In Wielkopolska Salon of Sculpture for work ”Carmen”

2012r.- The public Prize In Wielkopolska Salon of Sculpture for work ”Carmen”

2013r.- First Prize– Golden Medal In Salon d’Atuomne Coubron (Paris),

for work „Dream about VENICE”

She participated in many Exibition in Poland as well abroad. She is the author of many prestige stattuets such as : TVN (Zwykły Bohater), TVP2, Puls Biznes (Gazele Biznesu), AXA, Rossmann, AIG, Kraft Foods, BRE Bank, Credit Suisse, PAN (Chemiczne Marzenie), Forbes and many others.
MÓJ PIERWSZY WERNISAŻ - WIDZĘ I CZUJĘ : EMOCJE

ZAPRASZAM NA KONKURS DLA DZIECI DO LAT 11 WRAZ

Z GALERIĄ 8 PLUS I ASTRA POLSKA S.A.

nullPIECES- wystawa artystów z Finlandii

w 68 Rocznicę Związku Artystów z Pori Finlandia

wernisaż dnia 3.08. 2014r. godz. 18.00

wystawa trwa do 29.08.2014r.

Honorowy Patronat Ambasady Finlandii nad wystawą i plenerem,

Patronat Gminy Brenna ( Beskid Śląski) nad wystawą i plenerem,

specjalne podziękowania dla Dzielnicy Śródmieście Warszawa

Plener w Warszawie od 1.08.do 3.08.2014r.

Plener w Brennej od 4.08. do 10.08.2014r.

specjalne podziękowania dla sponsorów oraz patronów medialnych, którzy wspierają nasze działania artystyczne.

nullnull

W Galerii 8 PLUS & Idkart przy ul. Sapieżyńskiej 8 w Warszawie zobaczyć będzie można wystawę zorganizowaną w 68 Rocznicę Związku Artystów w Porii- Finlandia. Uczestnicy wystawy p.t.”Pieces”: Kirsi Jaakkola, Kari Kuisma, Raija Kuisma, Marko Lampisuo and Sirpa Ojala.

Artyści zostali wybrani przez Fińskiego oraz Polskiego kuratora- PaniąTiinę Lamminen ( Finlandia) oraz Panią Irminę Dubaniowską- Kutek (Polska). Wystawa jest kolejnym etapem współpracy pomiędzy Porii a Galerią 8 Plus & Idkart. W czerwcu 2014r. zorganizowana została w Gallery Poriginal w Porii- Finlandia - wystawa polskich artystów p.t. „ Polish Modern Art”- uczestniczyło w tej wystawie 22 artystów.

Pieces is the 68th annual exhibition of the Pori Society of Artists. It is held in Warsaw in the gallery 8+ and IdkArt at Sapiezynska 8. The exhibition is part of Pori–Warsaw artist exhibition exchange. The other part of the exchange was presented in Pori, Finland at Poriginal gallery in June 2014- the Exhibition called: ”Polish Modern Exhibition”. The Exhibition “Pieces” is curated by Ms Irmina Dubaniowska- Kutek, Poland and Ms Tiina Lamminen, Finland. The artists at the Pieces exhibition are Kirsi Jaakkola, Kari Kuisma, Raija Kuisma, Marko Lampisuo and Sirpa Ojala.

Kolejna odsłona współpracy między Pori a Galerią8 PLus & Idkart to plener zorganizowany od 1.08 do 3.08 w Warszawie oraz od 4.08. do 10.08w Brennej ( Beskid Śląski). Każdy z uczestników wykona szkice oraz prace malarskie pejzażu z Warszawy lub z Brennej. Przepiękne i malownicze góry Beskidu Śląskiego stanowić będą ciekawe doświadczenie dla artystów z Finlandii, pochodzących z nizinnego regionu Finlandii – Pori, otoczonego brzegiem morza.

Uczestnicy pleneru: Anna Halls , Kirsi Jaakkola, Kari Kuisma, Raija Kuisma, Marko Lampisuo ,Sirpa Ojala, Sanna Pajunen. .

The next idea of cooperation between Gallery and Pori Art Assosiation of Artists from Finland – Pori is the Plenair in Warsaw (from 1.08. till 3.08) and in Brenna ( Beskid Śląski)- from 4.08. till 10.08.2014y. The Finish Participants will creat the works about the Warsavian & Brenna’s landscapes. The beauty of Brenna’s Mountains will be the most interesting idea for artists from Pori Region, which is flat and surrounding by the sea-side.

relacja z wystawy na Qadrans qltury 6.08.2014r.

http://www.tvp.pl/warszawa/kultura/qadrans-qltury/...

dziękujemy za informacje o wystawie i relacje :

ART IMPERIUM -

http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/350,pieces-...

ARTINFO-

http://www.artinfo.pl/?pid=events&sp=list&id=20816...

NA TLE SZTUKI -

http://www.natlesztuki.pl/


Teatrum Wewnętrzne- Joanna Czubak

wystawa dyplomowa linorytu i rysunku

wernisaż dnia 15.07.2014r. godz. 18.00

wystawa trwa do 30.07.2014r.

"Teatrum wewnętrzne" to jest prezentacja pracy dyplomowej Joanny Czubak. Wystawa składa się na prezentacje prac z linorytu oraz rysunki. Tytuł pracy to badanie jakiemu się poddała nasza artystka, to teatrum kłębiących się myśli i wyobrażeń na temat otaczającej rzeczywistości. Wyobrażenia i myśli układają się w jeden rytm pojawiających się scen jak w filmie , które przez odbiorcę poddane są „obróbce” i wnikliwej analizie. Wewnętrzne przemyślenia: czym jest moja sztuka? Co się kłębi w mojej głowie? Czy takie są moje emocje? – to tematy które odnajdziemy na wystawie, ale także własne doświadczenie , własną interpretacje twórczości młodej artystki.

Irmina Dubaniowska- Kutek

mgr historii sztuki

nullnullKocie Kołysanki i inne- Józef Wilkoń

wystawa przedłużona do 12.07.2014r. zapraszmy

wernisaż dnia 6.06.2014r. godz. 18.00

wystawa trwa do 6.07.2014r.

WYSTAWA ILUSTRACJI pod HONOROWYM PATRONATEM

Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy

ul. Sapieżyńska 8 Warszawa domofon 106

prosimy o potwierdzenie przybycia na e-mail: irminadkart@op.pl

kom. 604 229 919

warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych :

7.06. 2014r. 13.00- 14.00

10.06.2014r. godz. 12.00 - 13.00

podczas wystawy promocja książki " KICI KICI MIAU"

Wydawnictwa " HOKUS POKUS "

zapraszamy

prosimy o kontakt e-mail na irminadkart@op.pl

zapraszamy do galerii na ul. Sapieżyńska 8 domofon 106

umów się na spotkanie kom 604 229 919

albo zapraszamy pn-czwartek od 12.00 do 16.00

pt. na telefon lub od 14.00 do 19.00

sob- ndz. umów się na spotkanie kom 604 229 919

null


POLISH MODERN ART -wystawa WSPÓŁCZESNEJ SZTUKI POLSKIEJ W FINLANDIi- PORII

wystawa trwa do 27.06.2014r.

Wystawa pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Ambasadora RP w Finlandii Pana Janusza Niesyto

relacja z wystawy na stronach Ambasady RP w Helsinkach. Już skończyła się wystawa w Poriginal Gallery w Finalndii.

Dnia 30.05.2014r. odbyło się oficjalne spotkanie u Pani Burmistrz Porii , osoby uczestniczące Ambasador RP w Finlandii Pan Janusz Niesyto , Honorowy Konsul Stefan S. Widomski oraz Irmina Dubaniowska- Kutek - Historyk Sztuki - Kurator wystawy i Iwona Kulągowska- kurator i artysta , Raijka Kuisma - przedstawiciel artystów z Finlandii.

Wernisaż otworzył Jego Ekscelencja Ambasador RP Pan Janusz Niesyto wraz z Panią Irminą Dubaniowską - Kutek i Panią Iwoną Kulągowską

relacja z wystawy


prev next
  • przemowa Historyk Sztuki przedstawicielki Burmistrza Pori Pani Tiny Laminnen
    przemowa Historyk Sztuki przedstawicielki Burmistrza Pori Pani Tiny Laminnen
  • oficjalne otwarcie wernisażu w Galerii Poriginal Pori Finlandia
    oficjalne otwarcie wernisażu w Galerii Poriginal Pori Finlandia
  • przemowa kuratorek wystawy Irminy Dubaniowskiej - Kutek i Iwony Kulągowskiej
    przemowa kuratorek wystawy Irminy Dubaniowskiej - Kutek i Iwony Kulągowskiej

PROJEKTY 2009 -2011 

2011 - wystawa p.t. Współczesna Sztuka Polska  - Ratusz w Sttutgart,

miesięczna wystawa od 20.01. do 18.02.20011 roku

wernisaż wystawy dnia 20.01.2011 roku godz. 19.00 - Ratusz Sttutgart Miasto Sttutgart wraz ze Stowarzyszeniem Syrlin Kunstverein.E.V. International zaprosiło kilkoro artystów z partnerskiego miasta łodzi i miasta Warszawy na wystawę do Sttutgartu, gdzie w przepięknych wnętrzach Ratusza odbyła się prezentacja wybranych aspektów Współczesnej Sztuki Polskiej. Różnorodoność stylistyczna, pokoleniowa wprowadziła odbiorcę w odmienny świat , odmienną wrażliwość Współczesnej Sztuki Polskiej.

Uczestnicy wystawy :

reprezentujący partnerskie miasto łódź:

Daniel Cybula, Aneta Jażwińska, Grzegorz Kalinowski,Marian Kępiński, Gabriel Kołat, Leszek  Kurek, Zbigniew Nowicki, Zdzisław Jan Pietrzak, Milena Romanowska, Wawrzyniec Strzemieczny

Reprezentujący miasto Warszawa oraz inne miasta Polski:

Janusz Błaszczak, Maria Dziopak, Bartosz Frączek, Edyta Dzierż, Jakub Janyst, Krystyna Jatkiewicz, Bogna Jarzemska- Misztalska, Barbara Kitta - Gajkowska, Iwona Kulągowska, Henryk Laskowski, Magdalena Laskowska, Janusz Lewandowski, Zbigniew Nowosadzki, Agnieszka Szyfter, |Laura Wasilewska, Dariusz Żejmo,

reprezentujący polską emigrację :

Basha Maryańska,

Nicolas Rooney

kurator wystawy irmina dubaniowska- kutek

 więcej o wystawie na stronach niemieckich 

kliknij na linki :

http://kultura.wp.pl/title,Wspolczesna-Sztuka-Polska,wid,13050980,wydarzenie.html

http://x104s84.stuttgart.de/item/show/152783/1/event/49424
http://www.webzeitung-s.de/2011/01/18/kunst-aus-polen-in-stuttgart
http://www.stuttgarter-wochenblatt.de/stw/page/detail.php/2791697

://kultura.wp.pl/title,Wspolczesna-Sztuka-Polska,wid,13050980,wydarzenie.html

http://x104s84.stuttgart.de/item/show/152783/1/event/49424  

zdjęcia prac : 

null null null

null nullnull

null null

2011 - 4th International ArtFair "Antik&Kunst Stuttgart - Sindelfingen" 2011
pt. od 17.00 do 22.00
sob- niedz. od 11.00 do 18.00

4-te Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej Stuttgart- Sindelfingen 2011r. , wprowadzą odbiorców w temat, rozumiany wielorako "Mobility", nawiazujący do rocznicy dwóch marek samochodów Porche i Mercedes. Stąd w Okręgu Badeni i Wunterbergi odbywać się będą ciekawe wydarzenia artystyczne w tym okresie. "Mobility" , czyli ruch, technika jest odbierany i rozumiany wielorako w świecie Sztuki Współczesnej. Jest to idea kontrastów barwnych, dynamiki oraz przemyśleń filozoficznych w sztuce. Technika staje się czasem czytelną prezentacją tematu dosłownie lub przenośnie. w każdym elemencie sztuki można odnaleźć motto: " Mobility..." Zapraszam Państwa na Polskie Stanowisko Sztuki Współczesnej nr 030 (Stuttgart- Sindelfingen od 14 do 16 .i. 2011 roku), którego jestem kuratorem, aby razem poszukać integralnej części w różnorodności działań artystycznych.
Kurator stoiska Irmina Dubaniowska- Kutek
A tu kilka mogawek z targów
kliknij na linki :

http://www.youtube.com/watch?v=SM99dJFwXCQ

http://www.youtube.com/watch?v=su9sjphILJs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=su9sjphILJs">http://www.youtube.com/watch?v=su9sjphILJs

2010 Wystawa w Galerii Pliedro Wlochy Triest od 18 wrzesnia do 8 pazdziernika 2010r

null

relacja w gazetach włoskich i na stronach www:

null null 

null 

null

null

null

2010 - lipiec - sierpień - Centrum Businessu Flanders 

Prezentacja twórczości Iwony Kulągowskiej 

2010- wystawa w Galerii 8 + 

Sttutgart w Warszawie, artyści biorący udział w Międzynarodowych Targach 2010r. biorą udział w wystawie w galerii przy ul. Sapieżyńskiej 8. - kurator Irmina Dubaniowska- Kutek .  

2010 - Internationale Kunstmesse

Międzynarodowe Targi Antyków i Sztuki Współczesnej 2010r.
Po raz pierwszy tak różnorodne Stanowisko Polskie, jako kurator wystawy wybrałam następujących artystów:
1. Alojzy Balcerzak - malarz, neo-realizm, członek grupy Emocjonalistów,
2. Janusz Błaszczak- malarz, abstrakcja
3. Maria Dziopak- malarka, neo-impresjonizm
4. Jakub Janyst- młody malarz, architekt, prezentuje kierunek nowego designu,
5. Krystyna Jatkiewicz- malarka, graficzka, nowy nurt grafiki komputerowej na płótnie
6. Krzysztof Kizlich- rzeźbiarz
7. Janusz Lewandowski- malarz, neo- symbolizm, neo-sesesja
8. Jacek Maślankiewicz- malarz, abstrakcja, cykle prac p.t.:" Święte obrazy..."
9. Basha Maryańska- malarka, członek grupy Emocjonalistów, koloryzm
10. Agnieszka Szyfter- malarka, członek grupy Emocjonalistów, malarstwo symboliczne

2009 - KUNST AUS UBER 10 NATIONEN

wystawa Międzynarodowa w Ratuszu w Sttuttgardzie, reprezentanci z Polski Janusz Lewandowski, Maria Dziopak , Jarosław Prysak, podczas wernisażu rozdanie nagród dla uczestników konkursu *. \Internationaler Syrlin Kunstpreis.

2009 - INTERNATIONALER SYRLIN KUNSTPREIS 2009 

2009 - Internationaler Syrlin Kunstpreis 2009, Irmina Dubaniowska- Kutek została zaproszona jako członek Międzynarodowego Jury do Sttutgart- Sindelfingen, gdzie podczas Międzynarodowych Targów Sztuki zorganizowano preznetację prac konkursowych oraz konkurs z nagrodami w różnych dziedzinach malarstwa, rzeźby, grafiki, instalacji i foto-artu. Ze strony polskiej brali udział Iwona Kulągowska, która również zaprezentowała swoje prace podczas targów sztuki.   

prev next